icon
icon
icon
icon

s radostí Vám zde představíme
námi úspešně realizované projekty

showzobrazit web

webové stránky propojené s CMS a IS pro CK

Klient: Travel & Business Center s.r.o.

Datum realizace: 04 - 06 / 2008

CMS pro webové stránky s katalogem hotelů, moduly informačního systému, ceníků a kalkulací zájezdů. 

spolupráce

Jak se spolupracovalo:

Cíl:

Postupný převod rozsáhlého webu na CMS systém umožňující klientovy správu obsahu. Vybudování katalogu luxusních hotelů a vytvoření jednotného designu - layoutu stránek pro různé destinace (Mauritius, Karibik, Thajsko a pod.).
Klient si přál návaznost na předchozí design a plnou kontrolu nad obsahem celého webu.
Součástí administrace měl být také základ informačního systému, který by se měl modulárně rozvíjet podle aktuálních potřeb cestovní kanceláře Travel & Business Center.

Obsah projektu:

Klient měl jasnou představu o struktuře a obsahu webu, díky použitému aCMS ji navíc může podle potřeb jednoduše měnit.

Po diskusi a několika návrzích jsme dospěli k finálnímu vzhledu stránek. Tento design se pak bude používat pro všechny sesterské weby patřící pod cestovní kancelář Travel & Businees Center. Jendotlivé destinace se pak budou lišit jen barevným schématem a použitými fotografiemi. Layout a styly textů, nadpisů nebo způsob navigace zůstanou konzistentní na všech webech.

Z grafických návrhů celého webu vytvořil kodér sadu šablon. Tyto šablony programátioři naimplementovali na náš redakční systém aCMS, který umožňuje používání neomezeného množství šablon pro jednotlivé stránky, nebo celé sekce webové prezentace.

Součástí dodávky bylo také naplnění prezentace rozsáhlým obsahem, který byl na původních stránkách. Další úpravy už mají na strost zaměstnanci cestovní kanceláře. Ediatce obsahu - textů a vkládání obrázků je podobná práci v běžném textovém editoru jako je Microsoft Word.

Po spuštění jsem pak zozvíjeli (a dále rozvíjíme) další funkčnost systému a vytvořili například katalog luxusních hotelů (stránky vidíte v náhledu - levý sloupec), nebo další šablony týkající se jednotlivých sekcí s návazností na destinace nebo nabízené služby cestovní kanceláře. Stránky pro uživatele nabízejí katalog luxusních hotelů destinací, navazující kalkulace zájezdů a pobytů, rezervace s návazností na před-objednávky letenek, automatizovaný systém zasílání tištěných katalogů, interaktivní flash - mapu ostrova Mauritius, fotogalerie a další.

Jako nejkoplikovanější se jeví katalog hotelů s různými kombinacemi pokojů, tarifů a cen a slev (např. i množstevních 7+1 a pod.) vrůzných termínech. Klient si pak jednoduše on-line díky propojení kaklukačky s katalogem může skalkulovat cenu dovolené přesně podle svého přání. Zvolí si libovolný rozsah termín, způsob dopravy, fakultativní výlety, nebo dokonce kombinaci hotelů. Vybranou dovolenoiou pak není problém rovnou on-line objednat. IS pak automaticky vageneruje smlouvy v PDF pro tisk, umožní rezervaci hotelu a letenek.

Administrační část por zaměstnance poté umožňuje řídit uživatelské účty a povolovat zaměstnanců přístupy a zápis do jednotlivých modulů systému. Kromě správy samotného obsahu webové prezentace pak systém zaměstnancům usnadňuje vedení denní agendy. Nabízí například automatizované vyplňování a tisk smluv - objednávek nebo automatický tisk štítků na dopisy pro klienty (např. při adresnám zasílání katalogů).

Další součástí je napříkald sledování tržeb, a výkonnosti jednotlivých zaměstnanců a na to navázaný motivační program. zajímavý je také systém "Alotments" vedení přehledu obsazenosti předrezervovaných pokojů.

Díky dobré spolupráci se systém neustále vyvýjí a vznikají další moduly, které usnadňují  zaměstnancům každodenní práci a vedení cestovní kaceláře přináší přehled odkudkoliv na světě.

Na tyto webové stránky pak navazují weby jednotlivých destinací a  projektů, na jejichž tvorbě jsme se s radostí podíleli, společnosti Travel & Business Center. 

  • thajsko.cz
  • mauritius.cz
  • svatbavraji.cz